Medyczna marihuana pomoże na złamane kości!

Medyczna marihuana pomoże na złamane kości!

Opublikowano by admin
  1. Czy marihuana może pomóc w leczeniu złamanych kości?

Wiele badań sugeruje, że specyficzny składnik konopi indyjskich mógłby wspomóc gojenie się złamanych kości, jednak badania pozostają wciąż na wstępnym etapie. Jednak istnieją badania, które potwierdzają możliwość pozytywnego oddziaływania na złamane kości.

  1. Dlaczego marihuana jest tak wysoce skuteczna?

Mimo że konopie indyjskie są używane zarówno rekreacyjnie, jak i lekarstwo od tysiącleci, mechanizmy, za pomocą których działają na ludzki organizm zostały poznane dopiero niedawno. Najważniejszym osiągnięciem w tej pracy jest odkrycie tego, co naukowcy nazywają układem endokannabinoidowym, zbiorem chemicznych szklaków znalezionych u ssaków, których istnienie zostało zademonstrowane dopiero w latach dziewięćdziesiątych.

  1. Czym jest układ endokannabinoidowy?

Układ endokannabinoidowy składa się z określonych receptorów, na które wpływają przede wszystkim chemikalia znajdujące się w organizmie – endokanabinoidy. Jak się okazuje, wiele substancji chemicznych zawartych w konopiach, określanych mianem „fitokannabinoidów”, jest prawie identycznych z obecnymi już endokannabinoidami i dlatego mogą one również wpływać na te receptory, jeśli przedostaną się do krwioobiegu.

  1. Jakie związki chemiczne okazują się szczególnie pomocne?

Najbardziej znaczącą substancją chemiczną jest kannabidiol (zwany dalej CBD), który, jak wynika z badań, ma silne właściwości łagodzące ból i przeciwzapalne.

W opublikowanym w 2008r. opracowaniu „Postępowania Narodowej Akademii Nauk” zasugerowano, że CBD działa na wcześniej nieopisany receptor kannabinoidowy GPR55. Odgrywa on prawdopodobnie rolę w regulacji masy kostnej poprzez hamowanie wzrostu komórek – osteoklastów – które sprzyjają resorpcji minerałów kostnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *